Vakantie inbraak preventie tips!

De vakantie staat voor de deur en u gaat er lekker een paar weekjes tussen uit. Helaas, het boevengilde heeft geen vakantie. Hoe kunt u er voor zorgen dat u uw huis aantreft net zoals voordat u vertrok?

Een paar tips van de politie:

Let op elkaars huis. In vakantieperiodes, maar ook wanneer u ’s avonds voor het slapen gaan een laatste rondje maakt met uw hond, of terugkomt van het sporten en de auto parkeert. Een man die zich wel heel lang ophoudt in een portiek, herrie bij de buren terwijl ze op vakantie zijn, of een auto die al voor de derde keer stapvoets voorbij komt rijden. Als uw onderbuikgevoel zegt dat iets niet in orde is, dan is dat vaak ook zo. Als u iemand ziet die verdacht gedrag vertoont, bel dan gerust de politie op 0900-8844.

Vakantie preventietips
• Vraag uw buren om uw woning in de gaten te houden.
• Vraag aan de buren of zij hun auto af en toe op uw oprit parkeren.
• Heeft u planten in de vensterbank staan, laat deze dan ook tijdens uw vakantie daar staan en vraag of iemand ze water geeft.
• Gebruik een tijdschakelaar voor uw verlichting.
• Laat uw post ophalen en uit het zicht leggen.
• Laat geen volle vuilniszakken bij uw huis achter.
• Vertel een beperkt aantal familieleden en vrienden wanneer en waar u met vakantie bent. Zorg ervoor dat ze in geval van nood uw woning in kunnen. Geef ze trein en/ of vluchtgegevens. Geef het merk, type en kenteken van uw auto op.
• Maak geen melding op Twitter, Hyves, Facebook, MySpace of op uw weblog dat u op vakantie gaat. Wees ook voorzichtig met uw afwezigheidsbericht op uw voicemail en in uw email. Wees ervan bewust dat criminelen berichten meelezen, pas berichten hierop aan. Scherm persoonlijke berichten zoveel mogelijk af voor buitenstaanders.
• Als de caravan wordt ingeladen, doe dat dan op een parkeerplaats dichtbij huis, niet op de oprit. Inbrekers fietsen vaak door de wijk om potentiële nieuwe woningen uit te zoeken. Een caravan ergens anders inpakken, brengt de dief allicht in de war.

BewarenBewaren