Huurpeil 4 over huurrecht

Huurpeil De nieuwste editie van Huurpeil staat bol verhalen over huurrecht. Met een dossier over de jarige Overlegwet, een interview met advocaat Harmen Meijerink en meer, veel meer!

Huurpeil 2023-4 bevat een uitgebreid dossier over de Overlegwet.
Cover Huurpeil 4/2023Woonbond / Getty

Zoals elk kwartaal trapt het tijdschrift van de Woonbond af met een mooi interview. Ditmaal met advocaat Harmen Meijerink, die na 40 jaar met pensioen gaat. Hij is zeer kritisch over de gaten die door de huurliberalisatie en andere wijzigingen in het huurrecht zijn ontstaan: ‘Het huurrecht is een zooitje en een gatenkaas’, zegt hij in het december-nummer van Huurpeil.

Overlegwet 25 jaar

De Wet op het overleg huurders verhuurders, kortweg de Overlegwet, ging op 1 december 1998 van kracht. Huurpeil viert het zilveren jubileum met een dossier over de Overlegwet die vanaf zijn initiatieffase omstreden was. We duiken in de geschiedenis, spreken met huurders en schetsen hun geschillen met verhuurders.

Oneerlijk huurbeding

Ook analyseert Huurpeil in de juridische rubriek Recht of krom? de spraakmakende uitspraak van een kantonrechter over het oneerlijke huurprijswijzigingsbeding in een huurovereenkomst van Bouwinvest. Een atoombom die het faillissement van verhuurders kan betekenen, was één van de eerste reacties. Wat is hier aan de hand?

Verder in Huurpeil…

  • Waterstof en andere mythes
  • Burgerberaad hervormt Zaanstreek
  • Tools voor bewonerscommissies
  • Rotterdamse woekerhuur in 1920
  • Vrijwilligers werven in 2024
  • De laatste column van Jos van der Lans
  • En nog veel meer…

Abonnement Huurpeil

Geïnteresseerd in een abonnement op Huurpeil? Surf dan naar Tijdschriften.