Controleer de huurverhoging

Veel huurders hebben de jaarlijkse huurverhoging inmiddels op de mat gehad. De jaarlijkse huurverhoging moet in de sociale huursector aan tal van regels voldoen. Als de huurverhoging niet voldoet aan de regels, kan het lonen bezwaar te maken.

Eurohuisjes en stapel euromunten
IStock 

Bovendien kunnen huurders met een laag inkomen en hoge huurprijs kijken of ze in aanmerking komen voor huurverlaging of bevriezing

Check huurverhoging

Zo mag de huurprijs van een woning door de huurverhoging niet boven de maximale huurprijs volgens het puntenstelsel uitkomen, en mogen AOW’ers en gezinnen van vier of groter geen inkomensafhankelijke huurverhoging krijgen. Doe de online check huurverhoging(externe link) om te kijken of het loont bezwaar te maken tegen je huurverhoging.

Huurverlaging en bevriezing

Bovendien hebben Aedes en de Woonbond afspraken gemaakt over huurverlaging en huurbevriezing voor huurders met een laag inkomen en hoge huurprijs. Doe de online check huurbevriezing of huurverlaging om te kijken of je hiervoor in aanmerking komt.